کیف پول سخت افزاری در مقایشه با بقیه کیف پول ها

کیف پول سخت افزاری لجر ledger و کیف پول های دیگر

کیف پول سخت افزاری در مقایشه با بقیه کیف پول ها

 کیف پول سخت افزاری و دیگر کیف پول ها را چگونه از یکدیگر تشخیص دهیم

  • ​​​​​​​​کیف پول‌های گرم، مانند کیف پول صرافی ها یا کیف پول نرم‌افزاری، به اینترنت متصل هستند که همین مسئله آن‌ها را برای هکرها به اهداف جذابی تبدیل کرده‌است. در این مورد، شخص ثالث کلیدهای خصوصی را در کیف پول کنترل می‌کند.
  • اعتماد کردن به اشخاص ثالث برای محافظت از دارایی‌های crypto امری پرریسک است چون آن‌ها مسئول کلیدهای خصوصی شما هستند، نه شما.
  • کیف پول های سرد توسط کیف پول دیجیتال که آفلاین هستند، نشان داده می‌شود که در معرض اینترنت قرار ندارد. مثال آن‌ کیف پول‌های کاغذی یا کیف پول سخت‌افزاری هستند.
  • کیف پول های سخت‌افزاری، کیف پول سخت افزاری امن‌ترین راه برای ایمن نگه داشتن دارایی های crypto و رعایت سطوح بالای امنیتی هستند.

بازار کیف پول های رمزارز با کیف پول‌های مختلف از همه نوع، اشباع شده‌است دو نوع اصلی کیف پول در اکو سیستم رمزارزها کیف پول های گرم و سرد هستند. اما تفاوت بین این گزینه‌ها چیست؟

کیف پول گرم

​​​​​​​​کیف پول گرم به کیف پول‌هایی گفته میشود که به راحتی از طریق دستگاه‌های تلفن همراه، لپ‌تاپ‌ها، و دسکتاپ ها قابل‌دسترسی است و در آن‌ها رمزارزها می‌توانند به راحتی و از طریق رابط های کاربر پسند، منتقل شود با این حال، این نوع کیف پول حفاظتی یا Custodial هستند، به این معنی که یک شخص ثالث کلیدهای خصوصی مرتبط به دارایی‌های موجود در کیف پول را کنترل می‌کند. این امر، نشان‌دهنده یک آسیب‌پذیری امنیتی است، زیرا اشخاص ثالثی که مورد اعتماد هستند، خود می توانند خلأ امنیتی باشند.

علاوه بر این، کیف پول‌های گرم در معرض اینترنت قرار دارند و همین امر باعث می‌شود که آن‌ها اهداف جذابی برای هکرها باشند و هکرها بتوانند امنیت این اشخاص ثالث را از بین برده و سرمایه ها را سرقت نمایند.

کیف پول های گرم، برای کاربران تلفن همراه بسیار محبوب است و به راحتی مقادیر کوچک رمزارز را منتقل می‌کند با این حال، کاربران نباید مبالغ زیادی را در کیف پول های گرم ذخیره کنند و یا به اقدامات امنیتی خود مطمئن باشند. با کیف پول‌های گرم مانند یک کیف پول فیزیکی رفتار کنید، همانطور که در کیف پول فیزیکی خود تنها مقادیر کمی وجه نقد و اسکناس نگاه می دارید، در کیف پول گرم خود نیز مقادیر کوچکی از رمزارزها را نگهداری کنید.

کیف پول سرد

​​​​​​​​در مقابل کیف پول گرم، کیف پول سرد هم وجود دارد بر اساس استاندارد صنعت برای ذخیره ایمن دارایی‌های Crypto، کیف پول سرد با استفاده از کیف پول های دیجیتال که به صورت آفلاین کار میکنند، شناخته می شود.

این نوع کیف پول دیجیتال در معرض اینترنت قرار نمی‌گیرد و اغلب در فرم ابزار سخت‌افزاری یا کیف پول‌های کاغذی دیده می شود.

ازآنجاکه آن‌ها کاملا آفلاین هستند، کیف پول سرد سطح بالاتری از امنیت را فراهم می‌کند.

کیف پول های سخت افزاری، مانند Ledger، بالاترین سطح استاندارد امنیتی را دارند . کاربران بازارهای معاملاتی همگی از کیف پول‌های سخت افزاری به عنوان راه حل های ذخیره‌سازی بلند مدت برای دارایی‌های Crypto استفاده می‌کنند.

امنیت کیف پول سخت افزاری

​​​​​​​​یک کیف پول سخت‌افزاری یک ابزار رمزنگاری شده و آفلاین برای ذخیره‌سازی امن و مناسب دارایی های Crypto و دیجیتال است.

به طور گسترده در صنعت رمزارزها تایید شده‌است که کیف پول ‏سخت‌افزاری بهترین راه‌حل امنیتی است.

​​​​​​​​نخست اینکه آن‌ها به عنوان ابزارهای فیزیکی رمزنگاری شده، وجود دارند که اقدامات امنیتی را برای خنثی کردن هر دو دستکاری و حمله فیزیکی و دیجیتال اعمال می‌کنند دوم اینکه آن‌ها به صورت آفلاین به عنوان کیف پول‌های غیر حفاظتی وجود دارند که مواجهه با هکرها را کاهش داده و در این فرآیند، به صاحب دارایی‌ها قابلیت کنترل و دسترسی به آن را می دهد.

حتی اگر شما فقط مقادیر کوچکی را در کیف پول خود نگه دارید، هیچ آنالوگ قابل‌مقایسه‌ای نسبت به ذخیره‌سازی کیف پول سخت افزاری وجود ندارد و این نوع کیف پول، بهترین گزینه است همیشه کنترل روی کلیدهای خود را حفظ کنید، و توجه به این عبارت “بدون کلیدها، بیت کوینی نیز در کار نخواهد بود” هرگز تاثیر معکوسی بر روی شما نخواهد گذاشت.

در یک صنعت مملو از آسیب‌پذیری امنیتی، کیف پول های سخت افزاری باید انتخاب آسانی برای ذخیره‌سازی امن و مدیریت دارایی های شما باشد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.