اپ بیت کوین در لجر و مراحل نصب آن

بیت کوین در لجر

اپ بیت کوین در لجر و مراحل نصب آن

اپ بیت کوین در لجر

برای مدیریت بیت‌کوین با Ledger Live روی والت سخت‌افزاری خودتان باید اپ بیت‌کوین را نصب کنید. اپلیکیشن بیت‌کوین توسط Ledger ساخته شده و پشتیبانی می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بیت‌کوین صفحه بیت‌کوین را مشاهده کنید و برای خرید این دارایی به روشی امن، نگاهی به صفحه خرید بیت‌کوین داشته باشید.

پیش از شروع

 • Ledger Live را برای مدیریت والت Ledger نصب کنید.
 • فریمور والت سخت‌افزاری لجر خودتان را بروزرسانی کنید.

دستورالعمل‌ها اپ بیت کوین در لجر

نصب اپلیکیشن بیت‌کوین

 1. Manager را در Ledger Live باز کنید.
 2. دستگاه را متصل و قفل آن را باز کنید.
 3. در صورتی که از شما خواسته شد، به نرم افزار اجازه دسترسی بدهید.
 4. بیت‌کوین را در کاتالوگ بین اپلیکیشن ارزها پیدا کنید.
 5. روی دکمه Install اپ بیت کوین در لجر کلیک کنید.
  • یک پنجره نصب نمایان می‌شود.
  • دستگاه عبارت Processing… را نمایش می‌دهد.
  • نصب اپ بیت کوین در لجر تایید می‌شود.

تنظیم استخراج کلید عمومی اپ بیت کوین در لجر

اپ بیت کوین در لجر لجر می‌تواند کلید عمومی توسعه یافته (xpub) شما را به اپلیکیشن‌های تحت وب در مرورگری سازگار با U2F (کروم، اوپرا یا فایرفاکس) استخراج کند. xpub جزء اطلاعات مهم و حساس محسوب می‌شود چون می‌توان تمام آدرس‌های عمومی را از روی آن تولید کرد.

در حالت پیش فرض برای استخراج کلیدهای عمومی نیاز به تایید دستی روی دستگاه وجود دارد تا از به اشتراک گذاشتن ناخواسته آدرس‌های عمومی پیشگیری شود. می‌توان این تنظیمات را به صورت زیر پیکربندی کرد:

 1. اپلیکیشن بیت‌ کوین را در سخت افزار لجر باز کنید.
 2. وارد مسیر Settings > Public key export approval شوید.
 3. یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید:
  • Manual approval (حالت پیش فرض): برای استخراج کلید عمومی باید تایید روی دستگاه انجام شود.
  • Auto approvalاستخراج کلیدهای عمومی به صورت خودکار تایید می‌شود.

فرمت‌های مختلف آدرس بیت کوین در لجر

فرمت اکانت‌های بیت‌ کوین وقتی اکانت در Ledger Live اضافه می‌شود، تنظیم می‌شود. همیشه امکان تغییر فرمتی که برای کوین‌ها انتخاب می‌کنید وجود دارد و می‌توان بیت‌کوین را از آدرسی با یک فرمت خاص به آدرسی با فرمت متفاوت ارسال کرد. فرمت‌های پشتیبانی شده عبارتند از:

Native SegWit

آدرس‌های Native SegWit با bc1 شروع می‌شوند. اینها آدرس‌های bech32 هستند که محافظت بهتری در برابر خطاهای املائی صورت می‌دهند و خرج کردن از طریق این آدرس‌ها هزینه کمتری در پی دارد.

اگر اکسچینج شما از ارسال بیت‌کوین به آدرس‌های Native segwit پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید یک اکانت segwit معمولی اضافه کنید تا موقتاً ارز مورد نظر را به آن ارسال کنید و از اکسچینج بخواهید که از ارسال وجه به آدرس‌های Native segwit پشتیبانی کند.

SegWit

آدرس‌های SegWit با 3 شروع می‌شوند. این آپگرید SegWit منجر به کاهش کارمزدهای شبکه، افزایش سرعت امضای تراکنش‌ها روی والت‌های سخت افزاری و امکان استفاده از راهکارهای لایه دوم مثل شبکه لایتنینگ شده است.

Legacy

آدرس‌های Legacy با عدد 1 شروع می‌شوند. این فرمت آدرس‌های بیت‌کوین قدیمی تر است. آدرس‌های Legacy که قبلاً روی والت سخت افزاری Ledger مدیریت می‌شدند هنگام اضافه شدن یک اکانت جدید نمایش داده می‌شوند اما می‌توان اکانت‌های Legacy جدیدی را هم اضافه کرد. می‌توانید در یک والت دیگر در اکانت Legacy خودتان واریز وجه انجام دهید و بعد از آن اکانت را به Ledger Live اضافه کنید.

حریم خصوصی آدرس‌ها بیت کوین در لجر

تراکنش‌های بیت‌کوین جزء اطلاعات عمومی هستند. برای دستیابی به حداکثر میزان حریم خصوصی از آدرس‌های خودتان دوباره استفاده نکنید. Ledger Live به صورت خودکار آدرس‌های جدید ایجاد می‌کند و آدرس‌های قبلی را رهگیری می‌کند. آدرس‌های قبلی همچنان معتبر خواهند بود اما حریم خصوصی آنها به اندازه لازم نیست.

اپ بیت کوین در لجر

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *